Меню сайту

Кіностудії "ГІПАНІС" - 25

 

Все у світі починається з малого, але коли воно несе в собі добро, високу духовність і приносить гарні плоди, воно стає великим. Це переконливо доводить народна аматорська кіностудія «Гіпаніс» при районному Будинку культури, двадцятип’ятиріччя якої з дня її заснування днями відзначила громадськість культури району і міста. Засновником та організатором кіностудії став колишній професійний оператор Одеської кіностудії ім.Довженка Олександр Чорний.
- Цю скромну людину, - згадує колишній керівник відділу культури району, нині пенсіонер Олександр Попов, який у свій час став одним з ініціаторів створення аматорської кіностудії, - знали всі. Одні говорили про нього як про художника, інші – як про фотолюбителя, ще інші, як про кінематографіста.
Так, дійсно Олександр Никифорович був людиною обдарованою і всебічно розвиненою. Незважаючи на буденну сірість життя глибинки, він створив близько трьох десятків кінострічок, серед яких «Брати по крові», «Лелека – птах весняний», «Свято зі сльозами на очах» та багато інших, які неодноразово відзначалися на Всеукраїнських фестивалях некомерційного кіно.
Нині важко гадати, скільки б ще чудових кінострічок, які відкривають світ краси, добра і правди, залишив нам у спадок Олександр Чорний, якби важка хвороба не забрала його від нас.
Туга огортає серце за цією скромною і талановитою людиною, але одночасно не покидає гордість за те, що її до-брі справи продовжують інші. У 2006 році народну аматорську кіностудію очолив гарний на той час фотограф, один з членів кіностудії Микола Загородній. Якщо перші кроки у кінематографії для нього були важкими, то згодом, залучивши до роботи у кіностудії творчих людей, які, образно кажучи, раз по раз «підкидали» цікаві ідеї, Микола Андрійович вийшов на широку орбіту. Уже у 2008 році йото фільм «Хмільницький самородок» нагороджений дипломом І ступеня обласного конкурсу аматорських робіт «Кінометр».

 


А згодом, через два роки, Микола Загородній заявив про себе на міжнародному фестивалі «Кінокімерія», де його дві роботи теж відзначено дипломами.
Нині у керівника кіностудії, як і його помічників-студійців, зокрема краєзнавця району Оксани Михалиці, працівників районної бібліотеки для дорослих Марії Бабій, Антоніни Поліщук, Лариси Щербини, працівників культури нинішніх і колишніх Анатолія Горбатюка та Василя Шлапака, чимало творчих планів. Тому у переддень Нового року та Різдва Христового від колективу редакції бажаємо творчих успіхів та многая літа.
П.ОКОЛОДЬКО.
 

Зробити безкоштовний сайт з uCoz